Villa Katowicze, Kuźnia Bogucka, Kattowitz, Stalinogród.Miasto o pokręconej historii, niewiele lepszej teraźniejszości i wielkich nadziejach na przyszłość.Dla jednych wielkie miasto malutkie, dla innych najbardziej depresyjne miasto świata.Dla jednych syf i behatonowy folwark sołtysa, dla innych miasto szeleszczących kielichów i innej niebanalnej architektury.Nasze miasto.

Wpisy z tagiem: Carlos Saura

poniedziałek, 17 maja 2010

Pogoda od ładnych kilku dni nie rozpieszcza, więc postanowiłem dać się wczoraj rozgrzać muzyce flamenco, tym bardziej, że wygrałem zaproszenie w jakimś fejsbukowym konkursie na rozwinięcie skrótu ESK ("Eklektycznie, Stylowo, Katopitalnie", choć mnie najbardziej przypadła do gustu propozycja "Ej! Smaczne Karminadle!").

Uszok oczywiście się lansował przed spektaklem, zapewniając o tym, jak to Katowice się diametralnie zmienią w ciągu najbliższych kilku lat, że tyle projektów oczekuje na realizację i wszystko jest tylko kwestią czasu. Ja po upływie już niemal 3 kadencji jego prezydentowania, oczekiwałbym raczej podsumowania tego, co już się zmieniło... ale nie o tym ma być ten wpis!
Nie przepadam za szeroko rozumianym folkiem w jakimkolwiek wydaniu, ale to co wczoraj zobaczyłem, po prostu mnie urzekło. Zakochałem się we wszystkich tancerkach, ich płynnym, uwodzącym tańcu, dynamice. Do tego fantastyczny śpiew i wirtuozeria gitarzysty, który mógłby z powodzeniem iść w konkury z Paco de Lucią. Publiczność była zachwycona, owacje na stojąco trwały z dobrych 10 minut. Niestety obowiązywał zakaz jakiejkolwiek rejestracji, więc tylko ukradkiem cyknąłem komórką coś, co ledwie przypomina zdjęcie.

Flamenco Hoy w GCK

Tak więc wczoraj nasłuchałem się więcej muzyki flamenco, niż przez cały dotychczasowy żywot :) a żeby było zabawniej, gdy po spektaklu poszliśmy do klubu będącego po sąsiedzku, okazało się, że akurat trwa koncert... flamenco. Zostaliśmy.
Ech, gdybym tylko mógł zobaczyć "Flamenco Hoy" w pierwszej połowie marca, z całą pewnością więcej zainteresowania bym okazał Andaluzyjkom, które tak licznie przyjechały na kongres EFA do Wenecji ;)

Malutka próbka tego, co można było zobaczyć wczoraj.