Villa Katowicze, Kuźnia Bogucka, Kattowitz, Stalinogród.Miasto o pokręconej historii, niewiele lepszej teraźniejszości i wielkich nadziejach na przyszłość.Dla jednych wielkie miasto malutkie, dla innych najbardziej depresyjne miasto świata.Dla jednych syf i behatonowy folwark sołtysa, dla innych miasto szeleszczących kielichów i innej niebanalnej architektury.Nasze miasto.
Kategorie: Wszystkie | Dzisiaj | Foto | Jutro | Ludzie | Przewodnik | Wczoraj
RSS
poniedziałek, 17 września 2012

Temat ilości miejskich tablic rejestracyjnych był już kiedyś poruszany, kiedy liczba zarejestrowanych samochodów od czasu wprowadzenia "europejskich" białych tablic przekroczyła 200 tysięcy. Ile może być teraz, nawet nie chce mi się próbować liczyć, ale odnotowałem w ostatnich tygodniach na ulicach pojazdy, które za cyframi na tablicach miały już nie jedną, ale dwie litery (np. SK 227AA, nie mam pojęcia czy takowe wydano faktycznie). Czyli zwyczajnie zabrakło już liter pojedynczych. Jak te liczby lecą...

Tak, to notka typu "żeby Stalinogród rósł w siłę, a kattowitzerom żyło się dostatniej".

22:17, bartoszcze , Dzisiaj
Link Komentarze (4) »
niedziela, 09 września 2012

Aż do dziś rana (późny ranek, wczesne przedpołudnie, jakkolwiek) nie wiedziałem, że taki istnieje. Inna sprawa, że do tego roku nie istniał. Trzy odcinki specjalne: jeden wokół Osiedla Paderewskiego (i przez Dolinę do kopalni Staszic), drugi po lasach panewnickich, trzeci wokół bazy MPGK, każdy powtarzany trzykrotnie. 

Katowice Rajd Katowicki 2012 Powstańców

Katowice Rajd Katowicki 2012 Powstańców

Katowice Rajd Katowicki 2012 Graniczna Gwiazdy

Byłem tylko na pierwszym odcinku.