Villa Katowicze, Kuźnia Bogucka, Kattowitz, Stalinogród.Miasto o pokręconej historii, niewiele lepszej teraźniejszości i wielkich nadziejach na przyszłość.Dla jednych wielkie miasto malutkie, dla innych najbardziej depresyjne miasto świata.Dla jednych syf i behatonowy folwark sołtysa, dla innych miasto szeleszczących kielichów i innej niebanalnej architektury.Nasze miasto.
Kategorie: Wszystkie | Dzisiaj | Foto | Jutro | Ludzie | Przewodnik | Wczoraj
RSS
czwartek, 26 czerwca 2008

Jechałem do domu z urlopu. Mijałem Brno, Olomouc, Hranice patrząc na zmieniające się nazwy na tablicach kierunkowych. I nagle we Frydek-Mistek pojawia się nagle na tablicach:
KATOWICE
CESKY TESIN
OSTRAVA

Szkoda, że nie miałem jak zdjęcia zrobić (komukolwiek się uda, niech wrzuca).

Gdzie jeszcze widzieliście podobne tablice? 

01:15, bartoszcze
Link Komentarze (2) »
wtorek, 03 czerwca 2008

Problemem rejestrowania samochodów w wydziale komunikacji urzędu naszego Miasta zajęła się już nawet lokalna "Wyborcza" (aż dziwne, że red. Jedlecki nie włożył tego artykułu od razu na swój blog ).

Nie wiem, co zamierzają włodarze naszego Miasta uczynić, aby przywrócić tam pamiętany jeszcze przez mnie standard zwany normalnością, ale wiem, że niemało ludzi, którzy słyszą od panienki z okienka, że termin na odbiór dowodu rejestracyjnego mają za trzy tygodnie o świcie, wychodzi z tym dowodem w tym samym dniu. Można zgadywać, jak ładnie się muszą uśmiechnąć.

Byłem ostatnio w tym wydziale. Na kilkanaście okienek, pracowników widać w co szóstym. To po cholerę tyle tych okienek, skoro ludzi się do nich nie zatrudnia? 

19:14, stalinogrod.os , Dzisiaj
Link Dodaj komentarz »