Villa Katowicze, Kuźnia Bogucka, Kattowitz, Stalinogród.Miasto o pokręconej historii, niewiele lepszej teraźniejszości i wielkich nadziejach na przyszłość.Dla jednych wielkie miasto malutkie, dla innych najbardziej depresyjne miasto świata.Dla jednych syf i behatonowy folwark sołtysa, dla innych miasto szeleszczących kielichów i innej niebanalnej architektury.Nasze miasto.
Kategorie: Wszystkie | Dzisiaj | Foto | Jutro | Ludzie | Przewodnik | Wczoraj
RSS
wtorek, 22 marca 2011

Nowa Gazeta Śląska

Od kilku tygodni biorę udział w przygotowaniach nad wprowadzeniem 'Nowej Gazety Śląskiej' na regionalny rynek prasowy. Choć na przestrzeni kilku minionych lat zdarzyło mi się doraźnie napisać kilka tekstów publikowanych tam i ówdzie (o tematyce baaardzo zróżnicowanej- od budowlanej ;) po historyczną i prawniczą) to jednak regularna współpraca z około dziesięcioosobowym zespołem redakcyjnym stanowi dla mnie całkowitą nowość. I nie ukrywam, jest to dla mnie nowość całkiem wciągająca, bo każda z tych osób dysponuje znacznym bagażem wiedzy i doświadczeń, które w połączeniu z naszym niesamowitym entuzjazmem zaowocują prawdziwą petardą wydawniczą :) przynajmniej taką mam nadzieję. A że dopiero docieramy się jako drużyna, to w miarę upływu czasu będzie jeszcze lepiej.
'Nowa Gazeta Śląska' odbędzie swoją premierę jako miesięcznik o objętości 16 stron formatu A3. Jest wydawnictwem o profilu stricte górnośląskim z licznymi odniesieniami do regionów europejskich. Cena 2 zł, do nabycia w kioskach, salonach prasowych i empikach docelowo na terenie całego historycznego Górnego Śląska.

Dlaczego o tym piszę na blogu o tematyce wyłącznie katowickiej? Powodów jest wiele. Chociażby siedziba redakcji. Moją główną intencją jest jednak zareklamowanie wydarzenia, które ma podkreślić dzień wejścia pierwszego wydania gazety do kiosków i salonów prasowych.
31 marca redakcja 'NGŚ' organizuje flash moba na katowickim rynku, w ramach którego wszyscy zgromadzeni wraz z sygnałem hejnału (punkt 12.oo) rozpoczną czytać pierwsze wydanie nowego miesięcznika. Zapraszam serdecznie w imieniu całej redakcji!
Do zobaczenia w przyszły czwartek! :)

P.S. Tego samego dnia ruszy witryna internetowa http://nowagazetaslaska.eu
Zapraszam również do śledzenia profilu na facebooku.

12:32, settembrini
Link Dodaj komentarz »