Villa Katowicze, Kuźnia Bogucka, Kattowitz, Stalinogród.Miasto o pokręconej historii, niewiele lepszej teraźniejszości i wielkich nadziejach na przyszłość.Dla jednych wielkie miasto malutkie, dla innych najbardziej depresyjne miasto świata.Dla jednych syf i behatonowy folwark sołtysa, dla innych miasto szeleszczących kielichów i innej niebanalnej architektury.Nasze miasto.
Kategorie: Wszystkie | Dzisiaj | Foto | Jutro | Ludzie | Przewodnik | Wczoraj
RSS
poniedziałek, 12 listopada 2012

Odwiedziłem dziś - w celu dość przyjemnym - Wydział Komunikacji Urzędu Miasta w Katowicach. O godzinie 11.11 pobrałem bilecik z numerkiem, informujący że w kolejce czeka 12 osób (ja byłem ten dwunasty, jak sądzę). O godzinie 11.45 opuściłem budynek w pełni zadowolony, ze zrealizowanym celem - odczekawszy trzykrotnie (w kolejce do pierwszego okienka, w kolejce do drugiego okienka i przy drugim okienku na sfinalizowanie sprawy). 

Mam wrażenie, że może trochę pomogli mi inni petenci - którzy wchodzili do budynku na rozpoznanie bojem, brali numerek dla zasady a potem zabierali się za mozolne czytanie formularza, wypisywanie go, przeglądanie dokumentów i załatwianie opłat. Sami sobie winni, komplet informacji dostępny jest na stronie Urzędu Miasta, można sobie zaoszczędzić biegania (można nawet teoretycznie załatwić przez internet, ale koniec końców i tak się trzeba pofatygować osobiście). Ja przyszedłem przygotowany, byłem wręcz jak ten koszmar przysłowiowego biurokraty, który na rzucone złowrogo "będzie pan jeszcze potrzebował..." z uśmiechem wyjmuje z teczki odpowiedni dokument - aczkolwiek przyznam szczerze, że obsługujące panie raczej zachowywały się sympatycznie, niż złowrogo (na pewno irytowały je kolejne "puste" numerki, a nie należycie przygotowany interesant). 

Złe czasy jak widać minęły. 

(Mam jeszcze do napisania pochwałę innego urzędu w Katowicach, ale skoro piszę piąty miesiąc, to chyba już naprawdę nie ma się co spieszyć.)

13:02, stalinogrod.os , Dzisiaj
Link Dodaj komentarz »