Villa Katowicze, Kuźnia Bogucka, Kattowitz, Stalinogród.Miasto o pokręconej historii, niewiele lepszej teraźniejszości i wielkich nadziejach na przyszłość.Dla jednych wielkie miasto malutkie, dla innych najbardziej depresyjne miasto świata.Dla jednych syf i behatonowy folwark sołtysa, dla innych miasto szeleszczących kielichów i innej niebanalnej architektury.Nasze miasto.
Kategorie: Wszystkie | Dzisiaj | Foto | Jutro | Ludzie | Przewodnik | Wczoraj
RSS
poniedziałek, 22 listopada 2010

Takie - nieco prowokacyjne - pytanie zadano w niedzielnej audycji Radio Katowice "Czy to prawda, że.." Z przeprowadzonej przez radiowców sondy wynikało, że Katowice w opinii większości raczej fotogeniczne nie są (chociaż uzasadnienia sugerowały, że pytani raczej utożsamiali fotogeniczność z urodziwością i fajnością, niż rozumieli to słowo). Odmiennego zdania byli natomiast zgromadzeni w studio fotografowie.

Dajmy więc odpór nierozumnie nieprzychylnym opiniom, w najprostszy możliwy sposób: wrzucajmy zdjęcia, na których Katowice dobrze wyglądają. Można dodać tag "fotogeniczne Katowice".

 

18:13, bartoszcze
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 listopada 2010

Do wyborów dosłownie kilka dni. Gdzieś w sztabach wyborczych zapewne wrze, wyborcy chyba mniej rozemocjonowani, bo wszyscy w duchu pewnie z góry zakładają, jak wypadnie to najważniejsze w Katowicach rozstrzygnięcie (choć oczywiście mogę się mylić).

Przechodziłem dzisiaj przez najściślejsze centrum miasta. Kandydaci spoglądają zewsząd, aż trudno spamiętać, na czym rozmaici kreatywni sztabowcy postanowili pouczepiać plakaty, zdjęcia i banery. Niektórzy poszli nawet w formy wielkoskalowe:

arkadiusz godlewski

Doprawdy zadziwia technokratyczność pomysłodawcy tej reklamy. Kandydat do najwyższego miejskiego urzędu, namawiający "Zmień Katowice", używa tej ohydnej maniery zasłaniania płachtami reklamowymi całych kamienic? Straszliwy minus.

A główny kandydat wykonuje w tym samym czasie ruch równie znakomity, co perfidny. Na tydzień przed wyborami, przez południowe dzielnice Zarzecze, Podlesie i Piotrowice zacznie kursować linia mikrobusowa, po ulicach, na których komunikacji publicznej dotąd nie można było uświadczyć. Jak się jest prezydentem, to się ma pewne... możliwości.

Nie podpowiadam, kto dobry, kto zły, a kto brzydki. Niech każdy wybiera sam, byle jak najbardziej świadomie.

23:16, bartoszcze
Link Dodaj komentarz »