Villa Katowicze, Kuźnia Bogucka, Kattowitz, Stalinogród.Miasto o pokręconej historii, niewiele lepszej teraźniejszości i wielkich nadziejach na przyszłość.Dla jednych wielkie miasto malutkie, dla innych najbardziej depresyjne miasto świata.Dla jednych syf i behatonowy folwark sołtysa, dla innych miasto szeleszczących kielichów i innej niebanalnej architektury.Nasze miasto.
Kategorie: Wszystkie | Dzisiaj | Foto | Jutro | Ludzie | Przewodnik | Wczoraj
RSS
sobota, 07 listopada 2009

Dzięki rocznej pracy sprzętu budowlanego, ulica Kopaniny Lewe nabrała zupełnie nowego wyglądu (i parę sąsiednich uliczek, przyznajmy, też). Tam, gdzie warstewka starego utwardzenia była dotąd ukryta pod kurzem, żwirem i innymi naleciałościami z otaczajacych łąk i chaszczy, dziś biegną jezdnie godne powstających wokół nowoczesnych osiedli.

Kopaniny Lewe widok ulicy po przebudowie


Rozjaśniono mroki ustawiając latarnie gęściej niż przy głównej drodze.

 

ulica kopaniny lewe nowe latarnie


Zadbano o pokazowy wręcz wygląd ulicy, nie zapominając o przejściach dla pieszych na progach zwalniających, barierkach ochraniających i wzorcowym oznakowaniu pionowym..

ulica kopaniny lewe znaki drogowe


..jak również o adekwatnym oznakowaniu poziomym - w niezbyt szerokich uliczkach niebezpiecznie byłoby wszak wyprzedzać, stąd wszędzie podwójna linia ciągła. Perspektywicznie przewidziano od razu przerwy w linii podwójnej ciągłej, żeby umożliwić zjazd do posesji przez już wybudowane wyjazdy (nawet jeśli chwilowo prowadzą w środek pola).

ulica kopaniny lewe oznakowanie poziome


I tylko energetycy nie wiedzieć czemu nie stanęli na wysokości zadania i pozostawili swoje słupy energetyczne tam, gdzie dotąd stały, czyli w środku nowo wybudowanego chodnika.

 

ulica kopaniny lewe słupy w chodniku

I żeby tylko chodnika!

 

ulica kopaniny lewe słup w jezdni

ulica kopaniny lewe słup w jezdni

A swoją drogą żałuję, że nie zdążyłem zrobić zdjęcia nieco wcześniej. Tam wokół słupa, gdzie teraz widać drogę wyłożoną kostką, przez parę tygodni po zasadniczym zakończeniu prac był odcinek zupełnie nieutwardzony. Dopiero w ostatniej chwili, w sobotę, rzucili jakąś brygadę, która do późnego wieczora uzupełniała nawierzchnię.

14:56, stalinogrod.os , Foto
Link Komentarze (5) »
środa, 04 listopada 2009

Patrząc na listopadową pogodę zza okna, chętnie bym się przeniósł o tych kilka dni wstecz. Na zdjęciu okolice Kostuchny.

Kostuchna

14:22, settembrini , Foto
Link Komentarze (1) »