Villa Katowicze, Kuźnia Bogucka, Kattowitz, Stalinogród.Miasto o pokręconej historii, niewiele lepszej teraźniejszości i wielkich nadziejach na przyszłość.Dla jednych wielkie miasto malutkie, dla innych najbardziej depresyjne miasto świata.Dla jednych syf i behatonowy folwark sołtysa, dla innych miasto szeleszczących kielichów i innej niebanalnej architektury.Nasze miasto.
Blog > Komentarze do wpisu

Prawie jak Unicentrum

Nie wiem, kto jeszcze pamięta nazwę Unicentrum, nie funkcjonuje od ośmiu lat, ale mam do niej wiele sympatii, z której spowiadać się nie będę. Zastanawiam się jedynie, czy tylko mnie się ten widok tak skojarzył?

piazza castello turyn torino włochy italia

A jak już jesteśmy w tej zaprzyjaźnionej mieścinie, to aż się nie mogę oprzeć, żeby nie zapytać - czy to może/mogłoby być u nas?

turyn torino włochy italia via buozzi amendola

Mnie się zdało, hmm, ciut podobnie, choć wiele jeszcze przed nami.

poniedziałek, 20 sierpnia 2012, bartoszcze

Polecane wpisy

  • Świąteczne iluminacje

    W grudniu popołudniu (bo od razu się ciemno robi) miasto zaczyna pięknieć, bo rozpalają się świąteczne światła, ostatnio z roku na rok coraz efektowniejsze. Prz

  • Rzut oka na nową przestrzeń miejską

    Przechodziłem. Spojrzałem. Zadumałem się. Wyciągnąłem telefon. Widok nadal zdaje mi się atrakcyjnym.

  • Miasto tchnęło cywilizację w ulicę Kopaniny Lewe

    Dzięki rocznej pracy sprzętu budowlanego, ulica Kopaniny Lewe nabrała zupełnie nowego wyglądu (i parę sąsiednich uliczek, przyznajmy, też). Tam, gdzie warstewka

TrackBack
TrackBack URL wpisu: