Villa Katowicze, Kuźnia Bogucka, Kattowitz, Stalinogród.Miasto o pokręconej historii, niewiele lepszej teraźniejszości i wielkich nadziejach na przyszłość.Dla jednych wielkie miasto malutkie, dla innych najbardziej depresyjne miasto świata.Dla jednych syf i behatonowy folwark sołtysa, dla innych miasto szeleszczących kielichów i innej niebanalnej architektury.Nasze miasto.
Blog > Komentarze do wpisu

Pałac Ślubów

Budynek Urzędu Stanu Cywilnego to dla mnie od zawsze jeden ze wstydliwych punktów naszego miasta. Barak z blachy falistej pozostanie bowiem zawsze barakiem z blachy falistej, chocby był projektu Normana Fostera:) Dysonans dodatkowo pogłębiony jest przez pełnioną funkcję określaną górnolotnie jako Pałac Ślubów (w końcu sam wypowiadałem tam znaczące słowa:)) I nie zmienią tego nawet najbardziej czarodziejskie zdjęcia Łukasza Brzenczka:

Pałac Ślubów w Katowicach - (c) Łukasz Brzenczek

 Z tym większą radością przywitałem wiadomość, że całkiem realne staje się odebranie Barakowi Ślubów (to już moje własne określenie) jego funkcji i przeniesienie całego USC do pałacu Goldsteinów. Nawet jeżeli trzeba zaczekać jeszcze pótora roku, warto. Co prawda nie wiem, czy ktoś z tej racji byłby gotów opóźnić śłub:)

Pałac Goldsteinów w Katowicach

Doprawdy, to w krótkim czasie już drugi plus dla władz miasta:)

PS. Mam wielką ochotę popełnić większy tekst o pałacu Goldstenów, ale na razie brak mi materiałów. Wszystkich współautorów bloga, czytelników i innych uprzejmie proszę o współdziałanie. Może być poprzez forum.

niedziela, 05 kwietnia 2009, stalinogrod.os

Polecane wpisy

  • Dom Prasy

    Czytam w gazecie, że z Domu Prasy mają się wyprowadzić wszyscy dotychczasowi lokatorzy, a ich miejsce mają zająć katowiccy urzędnicy. Wygląda na to, że w ten sp

  • Parking pod wieżowcem

    Odwiedziłem parę dni temu znajomego w biurowcu Węglokoksu . Gawędząc sobie przy kawie, wyglądaliśmy z okna jego gabinetu na ..nastym piętrze, między innymi na t

  • Biurowiec-termos

    Właśnie przeczytałem , że Górnośląski Park Przemysłowy (sp. z o.o.) ma wybudować w Katowicach największy w Europie budynek pasywny . Brzmi interesująco. Co pra

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/04/06 12:18:29
Dla Ciebie Barak Ślubów, dla mnie po prostu kurnik :)
-
Gość: boskijan, *.chello.pl
2009/06/23 00:29:55
Zgadzam się, że Pałac Ślubów należało przenieść, ale wyobrażasz sobie jak będzie wyglądać wchodzenie/wychodzenie zeń biorąc pod uwagę ruch tramwajów na wilemsplacu?