Villa Katowicze, Kuźnia Bogucka, Kattowitz, Stalinogród.Miasto o pokręconej historii, niewiele lepszej teraźniejszości i wielkich nadziejach na przyszłość.Dla jednych wielkie miasto malutkie, dla innych najbardziej depresyjne miasto świata.Dla jednych syf i behatonowy folwark sołtysa, dla innych miasto szeleszczących kielichów i innej niebanalnej architektury.Nasze miasto.
Blog > Komentarze do wpisu

Dziki, sowy i cała reszta

Spacerując wieczorem z psem przy Grota-Roweckiego (Zarzecze) tego lata spotkałem co najmniej dwa razy siedzącą na drutach telefonicznych i wypatrującą łupu sowę (wokół świeżo zżęte pola, więc myszy i inne nornice pewnie w najlepsze buszowały).

Na Brynowie czy w Ligocie stadami wędrują dziki. Sam widziałem stadko ze sześciu młodych na uliczce na granicy Brynowa (od strony Katowickiej Hałdy), przypuszczam, że starsze siedziały w krzakach (gospodarze mówili, że odwiedzają ich znacznie liczniejsze watahy).
dzik w Katowicach na Nasypowej

Bażanty biegają wszędzie, gdzie uda im się nieopodal lasu znaleźć kawałek łąki z wysoką trawą. Lato, jesień, zima, wiosna, bażancie krzyki niosą się po polach (można się nieźle wystraszyć, jak znienacka kilkukilogramowy ptak startuje z krzykiem o kilka metrów od ciebie). Zwłaszcza dużo ich na Zarzeczu, ale i na Brynowie sporo widywałem (ciekawe, jak tam na Bażantowie:))

W sierpniu z synem obserwowaliśmy na łące nieopodal domu, jak sarny szukają sobie drogi pomiędzy nowo powstającymi osiedlami (przecinającymi niestety ich dotychczasowe szlaki).

Innego wieczora ostatnio zawinąwszy dłoń w koszulę flanelową turlałem na pobocze jeża, który postanowił przyjąć pozycję obronną na środku bocznej uliczki. Jeża zresztą zdarzyło mi się spotkać nawet w sercu miasta, obok banku Pekao vis-a-vis Spodka.

No i przecież notka byłaby niepełna bez zarzeczańskich bocianów, które rok w rok cieszą moje oczy (stare pewnie te same co roku, a młode.. no to każdy wie:))
bociany na zarzeczu

Nie brakuje nam tej zwierzyny, o nie. O faunie gospodarskiej nawet nie wspominam:)

Zapraszam do poszerzania tej notki (lub tworzenia kolejnych zainspirowanych, jeśli kto woli). Temat szeroki:)

piątek, 26 września 2008, bartoszcze

Polecane wpisy

  • Zagadka reklamowa

    Byłem dziś w Nowym Urzędzie Miejskim (czyli w dawnym Domu Prasy), sprawę załatwiać. Wystraszyłem się na początek, kiedy na bilecie kolejkowym zobaczyłem, że prz

  • Najlepiej wydane 10 milionów

    Przez ostatnie tygodnie tyle było drwin, że za 10 milionów Katowice kupiły organizację zakodowanych mistrzostw. Nawet jednak gdyby transmisja z meczu finałowego

  • Wyburzenia katowickie

    Rzadko ostatnio bywam w centrum Katowic. Kiedy więc miałem wczoraj do załatwienia sprawę, przeszedłem się potem po centrum miasta (ang. Katowice City Center). D

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Dzik jest dziki.. z Zapiski kiepsko uczesane
Niedawno na innym blogu napisałem notkę o tym, jakie zwierzęta można spotkać w sympatycznym mieście Katowice. Dzisiaj dowiedziałem się przy okazji wizyty u rodziców, że dziki odwiedziły ich ogródek i całą masę sąsiednich , sporo naniszczyły, a ... »
Wysłany 2008/10/01 20:27:25
Uwaga, dziki! z Stalinogród, O.S.
O dzikach w naszym mieście na blogu już było . Jakbym poszperał, znalazłby się niejeden tekst o tym, gdzie te dziki łażą i jakie szkody potrafią tam wyrządzić. A spotkanie takiego dzika z jadącym samochodem zazwyczaj się źle kończy dla samochodu dla ... »
Wysłany 2009/03/12 21:13:58
Komentarze
Gość: Kolarz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/23 21:21:02
Bocian w Katowicach, to brzmi dumnie! :)
bartoszcze, czy możesz napisać gdzie znajduje się sfotografowane gniazdo? Już w lato jadąc rowerem ulicą Grota-Roweckiego na Mikołów rozglądałem się z ciekawością po bokach ale maszt mi nigdzie nie zamajaczył...
Pozdrowienia z północy Katowic :)
-
Gość: Kolarz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/23 21:23:01
Bocian w Katowicach, to brzmi dumnie! :)
bartoszcze, czy możesz napisać gdzie znajduje się sfotografowane gniazdo? Już w lato jadąc rowerem ulicą Grota-Roweckiego na Mikołów rozglądałem się z ciekawością po bokach ale maszt mi nigdzie nie zamajaczył...
Pozdrowienia z północy Katowic :)
-
2011/02/23 21:37:46
Dokładnie przy najostrzejszym zakręcie na Grota, jadąc od Podlesia masz je po prostu prosto nosa:)
-
2011/02/23 21:38:38
PS. Jako były mieszkaniec centralno-północnej części Katowic, zapytam: Koszutka?:))
-
Gość: Kolarz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/24 18:20:53
Dzięki za odpowiedź.
Troszkę bardziej na wschód - Dąbrówka Mała :)